środa, 13 marca 2013

Objętość mojego kucyka = ?


Dziś napiszę o troszkę przygnębiającej mnie sprawie. Mianowicie o objętości moje kucyka... Nie będę zbędnie przeciągać i przechodzę do sedna.

Mój kucyk dzień po umyciu: 11 cm
Mój kucyk dwa dni po umyciu: 10 cm
Mój kucyk trzy dni po umyciu: 6 cm!!!!

Tak dobrze widzicie dzień trzeci! Myję włosy co 3/4 dni przez dwa wyglądają naprawdę dobrze, niestety na trzeci są już przyklapnięta bez życia i... bez objętości wtedy mój kuc ma 6 cm!!! Nie wiem na czym to polega że trzeci dzień po umyciu jest o dwa razy cieńszy... cóż na szczęście w pierwsze dwa dni jest dobrze :) zastanawiam się więc czy jest sens myć je tak rzadko. Nie lepiej rzadziej a skuteczniej? Pewnie że tak :) i tak zrobię. Nie wyobrażacie sobie jak to jest mieć dość gruby fajny ogon a tu nagle dwa razy rzadszy! uczucie w jego dotyku jest: no, nawet nie wiem jak wyrazić to słowami... :) jakbym dotykała zupełnie inne włosy ;>

Jaka jest objętość Waszego ponytaila? Macie podobne "problemy"?
Pozdrawiam
Claudia ;*

8 komentarzy:

 1. No nie wiem, to jest raczej fizycznie niemożliwe- włosy nie mogą być 'nadmuchane' po umyciu a po 3 dniach już nie i mieć o 5 cm mniejszą objętość.
  Masz najprawdopodobniej błąd w pomiarach. Poproś kogoś innego, by zmierzył Ci objętość kucyka (i rób go zawsze na tej samej wysokości). Samemu nigdy nie da się dokładnie tego zmierzyć ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi

  1. ok, następnym razem poproszę kogoś o pomoc :-)

   Usuń
 2. Moje włosy miały jakiś miesiąc temu ok. 8 cm w obwodzie. Ciekawa jestem ile mają teraz.
  Dziwi mnie, że Twoja objętość zmniejsza się AŻ tak. Jak już wyżej napisał Anonim wychodzi an to, że są nadmuchiwane :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba jednak włosy mogą tak mieć, bo moje mają tak samo! Póki co nie mierzyłam, tylko na wyczucie nocnego warkoczyka tak mówię. 3 dni po umyciu prawie 2 razy cieńszy! Aż zrobię pomiary :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mój kucyk ma cały czas 6 cm... :c

  OdpowiedzUsuń
 5. Wydaje mi się, że Twoje włosy są po prostu dużo bardziej puszyste zaraz po umyciu i dlatego mają większy obwód. Możliwe, że ma na to wpływ wysoka temperatura wody, a może suszysz gorącym nawiewem? Wtedy łuski włosa otwierają się i "odpychają" od siebie, tworząc efekt grubszych włosów. Na trzeci dzień włoski są już pewnie nieco przetłuszczone i dlatego tracą na objętości, a więc i obwód się zmniejsza... Może powinnaś myć je częściej? :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Moje włosy są grube i gęste więc objętość kucyka chyba się nie zmienia chociaż to ciekawe i przy okazji zmierzę !! ;o

  OdpowiedzUsuń