wtorek, 19 lutego 2013

Zdrowa dieta + podcinanie końcówek = zdrowe i piękne włosy !


Dbanie o włosy i odpowiednia pielęgnacja a także ich zapuszczanie bez zdrowej diety + podcinania końcówek niestety mija cię z celem. No właśnie.. zdrowe odżywianie to mój najgorszy problem nie potrafię przeżyć dnia bez jednej czekoladki lub czegoś innego słodkiego... Jednak wiem że bez tego walka o piękne pukle jest bez sensowna dlatego od 20 lutego (jutra) zaczynam prowadzić zdrową dietę! Właśnie ją opracowuję i obiecuję zdać Wam relacje jak mi idzie ;) 

Jednak jest jeszcze jedna rzecz, o której warto wspomnieć przy zapuszczaniu , pielęgnacji włosów a mianowicie podcinanie końcówek. Nie mówię że należy je ciąć co miesiąc (w ten sposób nigdy nie zapuścimy włosów) ale warto robić to co, co najmniej trzy miesiące. W innym przypadku rozdwojenia będą 
szły co raz wyżej a to nie wróży niczemu dobremu.

Jeśli do tych dwóch czynników dodamy jeszcze prawidłową i dostosowaną do naszych włosów pielęgnację to włosy odwdzięczą się naprawdę zdrową i gładką taflę. 

Są to niby "tylko" trzy podpunkty ale uwieźcie że do zrealizowanie razem trzeba dużo samozaparcia i cierpliwości bo jeśli myślicie że wystarczy parę miesięcy świadomego dbania to niestety.. czasem musimy poczekać nawet rok lub dwa... Jeszcze gorzej jeśli ktoś od zawsze źle się odżywiał wtedy na odrośnięcie zdrowych włosów poczekamy jeszcze dłużej ;)

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

6 komentarzy:

 1. Zgadzam się z Tobą, podcinanie końcówek, zdrowa dieta i pielęgnacja :)

  OdpowiedzUsuń
 2. masz rację ;) ogólnie jeśli chodzi o zdrowe odżywianie jak i o naturalną pielęgnację włosów nie można już wracać do starych nawyków. Jak znowu do nich wrócimy to nasze wysiłki mogą pójść na marne.

  OdpowiedzUsuń
 3. też mam duże problemy z odpowiednią dietą. ogromne właściwie, przeogromne!

  OdpowiedzUsuń
 4. zdrowa dieta jest najważniejsza:) tez mam problem ze slodyczami ostatnio pochlaniam takie ilosci, ze szok:o przylaczam sie do Ciebie i od jutra zero slodyczy:D

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciężko pilnować zdrowej diety, a mnie zawsze motywuje do niej... Słońce i ładna pogoda za oknem. Jak tylko będzie trochę cieplej znowu zacznę uprawiać sport no i tym samym bardziej dbać o dietę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja też jestem słodkościocholiczką :D Ale na szczęście mam dość gęste/grube włosy ;)

  P.S Jestem pod wrażeniem twojej wiedzy!

  OdpowiedzUsuń